Samen werken aan een schoon Rivierenland

Samen werkenaan een schoon rivierenland

Samen werken
wij aan een schoon
Rivierenland in

  • Buren
  • Culemborg
  • Geldermalsen
  • Lingewaal
  • Maasdriel
  • Neder-Betuwe
  • Neerijnen
  • Tiel
  • West Maas en Waal
  • Zaltbommel

2011-06-09  Milieuwinst door inzamelwagens op aardgas

Het wagenpark van AVRI is onlangs uitgebreid met twee nieuwe inzamelwagens die op aardgas rijden.

Bekijk de uitzending van RTL Transportwereld met AVRI- aardgaswagens

De twee zijladers worden gebruikt voor de inzameling van rest- en gft-afval uit minicontainers in Tiel. De wagens zijn herkenbaar aan een sticker waarop staat dat ze op aardgas rijden. AVRI streeft ernaar om in de toekomst zoveel mogelijk over te schakelen op aardgas.

De wagens hebben veel milieuvoordelen. Rijden op aardgas (in plaats van diesel) levert minder schadelijke uitlaatgassen op. Bovendien is de voorraad aardgas op de aarde groter dan de voorraad aardolie. Ook het geluidsniveau is bij een motor op gas lager dan bij een motor op diesel. De prestaties van de nieuwe Scania gasmotoren, die zowel op biogas als op aardgas kunnen lopen, zijn vergelijkbaar met die van dieselmotoren. Voor Scania is het voor het eerst dat zij deze constructie in gebruik nemen en op een inzamelwagen toepassen.
De toepassing van aardgas op AVRI-inzamelwagens is nog beperkt. In de regio Rivierenland kan er uitsluitend in Tiel aardgas worden getankt. Ook is aardgas niet geschikt bij wagens met zwaardere motoren. Maar waar het mogelijk is, wil AVRI aardgas toepassen om bij te dragen aan een duurzame toekomst.
 

Naar boven Pagina printen Home